Atšķirībā no pedikīra meistara, kurš nodarbojas ar veselas pēdas apstrādi, podologs novērtē kāju nagu un pēdu ādas stāvokli un konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, veic pēdu izmeklējumus (piem., spiediena sajūtas, vibrācijas sajūtas, temperatūras sajūtas pārbaudi, pulsa pārbaudi, ādas krāsas pārmaiņas utt.) un ārstniecisko pēdu aprūpi.
Konsultācija
Podologs novērtē pacienta kāju veselības stāvokli, attieksmi pret veselību, higiēnu, formulē problēmas saistībā ar citām organisma saslimšanām. Veic optisko fotoplantoskopiju, kas vienkārši un precīzi ļauj noteikt pēdu tipus, dažādas pēdu un pirkstu deformāciju pakāpes un riskus. Izveido individuālu aprūpes plānu, lai mazinātu vai novērstu pēdu problēmas, palīdz saglabāt pēdu veselību ilgtermiņā. Sniedz rekomendācijas pašaprūpei.
veselas pēdas un nagu apstrāde
Ādas un nagu apstrāde pacientam bez īpašām ādas un nagu struktūras izmaiņām vai, ja procedūra tiek veikta regulāri.
problemātiskas pēdu ādas apstrāde
Ādas apstrāde pēdām ar plaisām, sēnīšu infekciju, ādas sabiezējumiem, stipru svīšanu.
kārpas apstrāde
Kārpas izraisa cilvēka papillomas vīruss. Tas ir lipīgs, ar to var viegli inficēties no citiem cilvēkiem, kuriem uz ādas ir kārpas, saskarsmes ceļā no ādas uz ādu. Ārstēšana samazina vīrusa izplatīšanos Jūsu ķermenī un citu cilvēku inficēšanos risku.
varžacs apstrāde
Varžacis ir neinfekciozs ādas veidojums – sabiezējis ādas raga slānis, ko rada pastāvīga mehāniskā berze. Tās likvidēšana vēlama, ja rada diskomfortu.
TRAUMĒTU VAI BOJĀTU nagu apstrāde
Onihomikozi var izraisīt trīs dažādu veidu sēnītes: dermatofīti, raugveida sēnītes un pelējumi. Katrai sēņu grupai ir savas raksturīgās iezīmes, tomēr onihomikozi var uzskatīt par vissarežģītāk ārstējamu dermatofitozi, jo nepieciešama ļoti ilgstoša antimikotisko preparātu lietošana. Terapijas ilgums saistīts arī ar lēnu nagu ataugšanu, jo slimi nagi skaitās izārstēti tikai tad, ja plātnīte ir ataugusi vesela visā garumā.
naga korekcija
Ieaudzis nags nozīmē naga plātnītes sānmalas iespiešanos zem naga valnīša vai naga valnītī, radot tur iekaisumu. Korekcijas metodes tiek izvērtētas atkarībā no ieauguša naga stadijas, pacienta aktivitāšu līmeņa un pēdas biomehānikas.
ortoniksija
Ortoniksija ir nagu korekcijas metode ar koriģējošām skavām. Skavu veidi un to uzlikšanas metodes ir dažādas, to izmantošanu katrā konkrētā gadījumā izvērtē podologs. Pēc skavas uzlikšanas samazinās vai pilnībā izzūd traumatiskais spiediens uz naga valnīti, tāpēc mazinās sāpes, tūska un iekaisuma varbūtība.
sabiezētu un deformētu nagu apstrāde
Lielākoties sastopami veciem, kopjamiem cilvēkiem, biežāk guļošiem pacientiem. Šiem nagiem ir nepieciešama regulāra podologa aprūpe novīlējot liekās naga masas, nodrošinot pēdas atbilstību apavam un pārvietošanos bez sāpēm.
REFLEKSOLOĢISKĀ PĒDU MASĀŽA
Pēdu refleksoloģija ir zinātne par refleksiem, kas ar punktu masāžu iedarbojas uz pēdas refleksu zonām. Refleksoloģijas pamatideja ir tāda, ka dažādu orgānu un ķermeņa daļu nogurums atspoguļojas noteiktās pēdu zonās, kuras var masēt, lai atbrīvotu ķermeni no šīs spriedzes.
TEIPOŠANA
Medicīniskā teipinga koncepcija ir ķermeņa stimuls pašārstēšanās procesā. Teipošanu izmanto sāpju un iekaisuma mazināšanai, muskuļu atbalstam, limfas plūsmas veicināšanai. Podoloģijā visbiežāk izmanto pie ieaugušiem nagiem, Hallux Valgus u.c.